Avrupa Yönetici Asistanları Birliği, profesyonel yöneticileri destekleyen,  mesleki olduğu kadar kişisel gelişime de önem veren ve yönetim trendlerini yakından takip eden Yönetici Asistanları tarafından yönetilen uluslararası profesyonel bir birliktir. 

Sonia Vanular tarafından 1974 yılında Fransa’da kurulan Avrupa Yönetici Asistanları Birliği, aralarında Türkiye’nin de olduğu 26 ülkede 1500’ün üzerinde üyesi ile aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir.
Avrupa’daki Yönetici Asistanları Birliği, çalışma standart ve prensipleri ile Avrupa Birliği gibi kendini konumlamakta olup, üyelerine uluslararası network yanında, farklı çalışma kültürleri, farklı dil ve yaşam stillerini meslektaşlarına deneyimletmek üzere her yıl 2 farklı ülkede en güncel konu ve dünyaca ünlü konuşmacıların yer aldığı konferans ve workshop’lar organize etmektedir. Sosyal medyada aktif olarak fikir, deneyim ve ihtiyaçlarını paylaşan üyeler, profesyonel yöneticilerin her alandaki “iş ortağı” olduklarını göstermektedirler.
5 yıl önce Filiz Yurttaşer, 2015 yılı itibarıyla da Menekşe Ahbab Avrupa’daki Yönetici Asistanları Birliği’ne üye olarak birliğin Türkiye’deki oluşumunu üstlenmişlerdir. 

https://www.euma.org/