Hakkımızda

Birbirimize bağlanıyoruz, çünkü, mesleki başarının temel prensiplerine sahip olduğumuzun farkındayız.
Birbirimize bağlanıyoruz, çünkü, iletişim mühendisleri olarak, birlikte daha başarılı olacağımızı biliyoruz.
Birbirimize bağlanıyoruz, çünkü, paylaşarak daha da büyüyeceğimize inanıyoruz."

Biz Kimiz

Filiz Yurttaşer:

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Koleji Laboratuvar Bölümü 1984 yılı mezunu olan Filiz Yurttaşer, uzmanlık alanının dışında bankacılık sektöründe çalışmayı seçerek, kamu ve özel bankalarda üst düzey yönetici asistanlığı yaptı. 1998 - 2000 yılları arasında İngiltere'de Granada Catering'de çalışıp, Cavendish College’den işletme eğitimini tamamladı.
 Türkiye'ye dönüşünde uluslararası şirketlerde kurumsal iletişim alanında uzmanlaştı ve 2006 Kasım itibariyle Unilever Türkiye'de çalışmaya başladı. Kurum içi iletişim alanında ilklere imza atıp, sponsorluk projeleri dışında “Bir Öğrenci de Sen Sevindir”, “Çöp M(A)dam”, “Çevreni Yaşat, Geleceğini Koru”, “Yarının İzleri” Sosyal Sorumluluk Projelerinde Proje Koordinatörlüğü yaptı. Basınla ilişkiler, magazin editörlüğü ve kurumsal kimlik çalışmalarında yer aldı.

Kurumsal İletişim Asistanı iken, 2008 yılında Japonya’da biraraya gelen Unilever AACEE (Asya – Afrika – Orta Avrupa Ülkeleri) İletişimcileri arasında “En Aktif İletişimci” ödülünü alan Filiz Yurttaşer, halen Unilever Ev ve Kişisel Bakım Ürünleri Fabrika Direktörünün Asistanlığı görevine devam etmekte olup, 5 yıldır Avrupa’daki Yönetici Asistanlar Birliği’nin Türkiye Temsilcisi olarak yıllık genel toplantılarına ve konferanslarında Türkiye’yi temsilen katılıp, Birlik’teki aktif görevini sürdürmektedir.

Arckhe Danışmanlık, Mavi Eğitim, Edu-plus, 14.ve 15. Ulusal Büro Yönetimi ve Sekreterlik Konferanslarında panelist ve konuşmacı olarak katılan Filiz Yurttaşer, Kocaeli İnsan Kaynakları Derneği IKDAY’ın 2010 yılından beri aktif ve tek Yönetici Asistan Üyesi olarak toplantı ve organizasyonlarına katılmaya devam etmektedir.
Aynı zamanda, 2012 yılında Filiz Yurttaşer’in liderliğinde başlayan Sosyal Sorumluluk Projesi Mayıs 2015 itibariyle Toçev Leb-i Deryalar Gönüllü Grubu olarak faaliyetine devam etmeye başlamış olup, 4 yılda 162 çocuğun kişisel gelişim kampına katılımını sağlayan çalışmalarda bulunmuştur. Daha fazla çocuğa ulaşmak için ekip arkadaşlarıyla farklı proje ve platformlar üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Menekşe Ahbab:

MENEKŞE AHBAB 1995 yılında, Londra merkezli FutureMinds adlı bir eğitim şirketinin İstanbul ofisinde, şirketin kurucu ve CEO’sunun kişisel asistanı olarak kariyer hayatına atıldı. 2005 yılında Adidas Zone Middle (Türkiye, Romanya, İsrail, Kıbrıs and Bulgaristan) Genel Müdürü’nün asistanlığını, 2007 yılında Deloitte Touche Tohmatsu Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik İş Geliştirme Ortağı ile CFO asistanlığını birlikte yürüttü.
2013 yılında Genel Müdür asistanı olarak Hewlett-Packard Türkiye’ye katılan Ahbab, halen aynı firmanin MEMA (Ortadoğu, Akdeniz ve Afrika) bölgesi Kurumsal Satış Kanalları Direktörü olan Serdar Urçar’ın asistanlığını yürütüyor. 2015 yılında Avrupa Yönetici Asistanlar Birliği’ne (EUMA), Türkiye’den katılan 2. Üyesi olarak, yurtiçi ve yurtdışı mesleki yolculuğuna devam eden Ahbab, aynı yıl Boğaziçi Eğitim’in düzenediği “10. Yönetici Asistanlığı Zirvesi”nde konuşmacı olarak yer aldı.

İstanbul Üniversitesi Klasik Filoloji Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü tamamlayan Ahbab, 1 yıl Londra’da lisan eğitimini ileri seviyeye taşımıştır. Anadolu Üniversitesi’nin uzun süreli Asistanlık eğitim sertifası başta olmak üzere, mesleği ile ilgili birçok eğitim ve seminerlere katılmış ve halen çalıştığı kurumun düzenlediği eğitimlere katılmaktadır. Çalıştığı şirketlerde sosyal sorumluluk projeleri üstlenmiştir. Yönetimi ve koordinasyonunu yaptığı projelerden birkaçı, “Meslek Liseleri Koçluk Programı”, “Çocuklarımızı İşe Getirelim!” ve “Çocuk Esirgeme Kurumu Yardım ve Destek” organizasyonudur. Türkiye’de yürüttüğü başarılı sosyal sorumluluk projelerini, halen yürüttüğü görev çerçevesinde, Ortadoğu, Akdeniz ve Afrika Ülkeleri’ne yaygınlaştırmak üzere çalışmalarına başlamıştır.

Evli, 2 kız çocuğu sahibi ve çocuklarla ilgili hertür eğitim ve aktivitenin sıkı bir takipcisidir. Anne olmanın hayatının en doyurucu deneyimlerinden biri olduğunu düşünen Ahbab, çocuklarının kariyer hayatının en  zor ama en kıymetli yöneticileri olduğunu söylüyor. Uzun ve tempolu doğa yürüşleri, tarihi gezilere katılmak ve şiir okumanın dışında hobileri arasında amatör sunuculuk ve tiyatroyu saymak mümkündür.